הדפסה
PDF

אחסון אתרים בחו"ל

אחסון אתרים בחו"ל בדרך כלל יהיה זול יותר מאחסון אתרים בישראל, יש לכך סיבות רבות כמו העדר תחרות בארץ, המיתוג היוקרתי שקיים לאירוח בארץ שומר רמת מחירים גבוהה שלעיתים קרובות לא מוצדקת. לרוב, ספקי שירות אירוח אתרים בחו"ל ייתנו לך הרבה יותר בהרבה פחות, הרבה יותר מקום אחסון, הרבה יותר דומיינים לאחסון, הרבה יותר תעבורה בהרבה פחות כסף.

אירוח אתרים בחו"ל - תמיכה

אז מה קורה עם האתר שלי נופל? מה אני עושה למי אני פונה? החברות הגדולות והאמינות מחזיקות צוות תמיכה 24 שעות ביממה כל יום כל היום, אם אין לך בעיה לתקשר באנגלית אתה יכול להתקשר אליהם ולדבר עם נציג תמיכה, אתה יכול לדבר איתם בחלון צ'ט (לייב הלפ) ולאחר מסדר זיהוי קצר הם יעניקו לך את כל התמיכה שאתה צריך. וכמובן יש את הדרך של פתיחת קריאה באמצעות אפליקצייה אינטרנטית שנקראת פתיחת כרטיס, שבעצם מתפקד כמערכת CRM  לכל דבר רק ברמת פניית הלקוח בבעיית תפקוד אירוח האתר. הפנייה עוברת בין התומכים ואף לתומכים בכירים עד שנמצא מענה.

 

מהירות השרת באירוח אתרים בחו"ל

בדרך כלל השרתים איטיים יותר מהשרתים בישראל אך זוהי בעצם טענה לא נכונה, מהירות השרתים בחו"ל זהה לזו של השרתים בארץ, השוני הוא במרחק. אמנם ישראל מחוברת לארה"ב באמצעות שדרת האינטרנט העולמית עם כבלים תת מימיים אימתניים שנותנת לנו את הגישה לעולם הפתוח שבמרחבי הסייבר ספייס. ואילו ניגש לאתר בארץ, המרחק שהנתונים יצטרכו לעבור עד שיגיעו למחשב הלוקאלי שלנו הוא הרבה יותר קצר. לא חשוב איך נסתכל על זה, אירוח אתרים בארץ סביר להניח יהיה בכמה מילי שניות יותר מהיר מאשר אירוח אתרים בחו"ל. האם עובדה זו צריכה לבלבל אותנו ולגרום לנו לשלם עשרות שקלים יותר? כל אחד וכל חברה צריכה לעשות את השיקולים שלה מבחינת מהירות וצרכים.

אחסון אתרים לינוקס 

אתרים המאוחסנים על שרתי לינוקס "סובלים" בדרך כלל מיציבות יתר, לא סביר להניח ששרת לינוקס יקרוס לפתע בלי סיבה נראית לעין. באופן מסורתי שרתי לינוקס לאירוח אתרים נחשבים אולי קצת יותר מסובכים לתפעול מאשר שרתי ווינדוס אך באופן פנומנלי, הם הרבה יותר חזקים ואחוז הקריסות שלהם שואף לאפס.

cPanel הפאנל המוביל לניהול תשתיות האתר

כסטנדרט, אנו מספקים ללקוחותינו (מעבר למערכת הניהול של האתר) פאנל ניהול תשתיות לאתר, מה הכוונה? אם ברצונינו להקים אתר חדש עם מאגר נתונים חדש, אם אנחנו רוצים להגדיר תיבת אימייל חדשה או להגדיר עמוד עם הצפנת מידע SSL  וכדומה, אנחנו עושים את כל זה דרך פאנל הניהול. cPanel היא מערכת ניהול אתרים בין הטובות ביותר שנמצאות כיום בשוק. גמישות התפעול שלה והתאמה המיוחדת לשרתי אירוח אתרים לינוקס מביאים את פאנל הניהול לרמות מאד גבוהות. לא צריך להיות גאון הדור כדי להבין איך הפאנל הזה עובד ואיך מנצלים את מירב האפשרויות כדי להתאים אותו לצרכינו כולל מיתוג וצבעוניות, הסרה והוספה של פונקציות וכדומה.

 

למערכת cPanel נוספת מערכת שיושבת "על" ה- cPanel ומתפקדת בעצם כמערכת עליונה שמנהלת את כל אחד מהאתרים שיושבים על סי פאנל. המערכת הזו נקראת WHM והיא המערכת המובילה על שרתי לינוקס לניהול אתרים רבים במקביל.

 

אירוח מספר רב של דומיינים במקביל

בניגוד למערכות ניהול אתרים היושבים על מערכת הפעלה ווינדוס, לינוקס מאפשרת יצירת קליינטים שלכל אחד מהם מספר דומיינים מורשה. קלות התפעול והנוחות הפכו את לינוקס ואת מערכות ניהול תשתיות אתרים למובילות שוק.

אחסון אתרים ווינדוס

אחסון אתרים על שרתים עם מערכת הפעלה ווינדוס (גרסת שרת) נועדה למי שמתעקש לכתוב את האתר שלו ב- ASP או ASPX שזה הדור החדש יחסית של קוד האתרים צד שרת של מיקרוסופט. בדרך כלל מגיעים לאותם הישגים ולאותם ביצועים גם על שרתי לינוקס בהבדל עיקרי אחד - שרת לינוקס לא יכול לקבל קבצי ASP.

אז למה בכל זאת אירוח אתרים על שרת ווינדוס?

שרתי ווינדוס נחשבים באופן מסורתי לשרתים נגישים יותר וקלים לתפעול, באמצעות פאנל ניהול שרתים שדומה לתפעול מערכת ההפעלה ניתן להרים ולתחזק אתרים בצורה יעילה ופשוטה. החל מהקמת בסיסי נתונים מורכבים, הגדרות אבטחה ויצירת תיבות דואר אלקטרוני ועד קביעת נפח התעבורה, הגדרות דומיינים ונפח דיסק לאחסון האתר. שרתי ווינדוס לאירוח אתרים מיועדים בגרסת המתחילים לאילו שאלה הצעדים הראשונים שלהם בתהליך בניית ופיתוח האתר. פאנל הניהול של שרתי ווינדוס הוא קל ונוח לתפעול.