הדפסה
PDF

אחסון אתרים ברשת

אחסון אתרים

טוב, אז אחת ולתמיד אכסון אתרים או אחסון אתרים? למה בעצם אנחנו כותבים גם ככה וגם ככה? התשובה לא ממש ברורה אבל ניתן להעלות כמה השערות, האחת אכסון אתרים עם האות כ' בא מהמילה אכסניה, כלומר האתר מתאכסן וטוב לו להתאכסן באכסניה שנקראת חוות השרתים של חברת אכסון אתרים. מצד שני למה רוב האנשים כותבים אחסון אתרים עם ח'? גם צורה זו נכונה באיזושהי מידה,  אחסון מהמילה מחסן, מקום בו מאחסנים את כל הדברים שלא צריכים באופן מיידי ואולי יום אחד מישהו יצטרך. אישית אני בעד אכסון אתרים כי המשמעות נעימה יותר מאשר איזה אתר שזרוק באיזה מחסן ואף אחד לא רוצה לראות אותו או להשתמש בו ורק מחכים לפסח או ראש השנה כדי לנקות את המחסן ולפנות אותו לאתרים אחרים.

 

אחסון אתרים מקצועי

ולעצם העניין, חברת אחסון אתרים מציעה לרוב שירותים בסיסיים של שמירת דפי האינטרנט שלכם שהם בעצם אתר האינטרנט שלכם על מחשב שרת שנמצא בחוות שרתים מוגנת. השירותים הבסיסיים כוללים תחזוקת המחשב, אספקת גישה למנהל האתר להעלאת והורדת קבצים דרך ממשק FTP או ממשקים אינטרנטים. לרוב חברות אחסון אתרים יש פאנל ניהול אתר שבעזרתו ניתן לנהל את תשתיות האתר באופן יעיל נוח ומהיר מבלי לדעת יותר מדי תכנות, צריך רק להבין את העיקרון של כל אלמנט ואז הדרך לניהול תשתיות האתר שלך פתוחה בפניך.

 

מה עוד? חברה לאחסון אתרים תעניק לך בדרך כלל חבילת אחסון הכוללת מספר דומיינים לאחסון, נפח אחסון הנמדד במגה בייתים או בג'יגה בייתים ונפח תעבורת מידע שגם כן נמדד בג'יגה בייתים. כמו כן מסופקים ממשקים לניהול תיבות אימייל תחת שם הדומיין הנרכש, גישה לבסיס נתונים ויצירת מאגרים חדשים, שירותי סליקת כרטיסי אשראי ואבטחה בשליחת מידע ברמת ההצפנה כזו או אחרת (ידוע בשם SSL). בדרך כלל למנהל האתר המתחיל תספיק החבילה הזולה ביותר שתכלול את מירב הצרכים שלך, לכן כדאי לבדוק היטב איפה נותנים את החבילה המקיפה ביותר במחיר הטוב ביותר.