מערכת ניהול תוכן - ג'ומלה

מדוע כדאי לבנות אתר עם מערכת ניהול ג'ומלה?

פרוייקט ג'ומלה מנוהל ע"י חברי קבוצת הגרעין שעובדים ביחד ואחראים בין השאר להמשיך לפתח את ג'ומלה ולניהול הפרוייקט כולו ברוח הקוד הפתוח.  חברי קבוצת הגרעין מגיעים  ממקומות שונים, בעלי רקעים מגוונים עם נקודות השקפה שונות אחת מהשנייה. חברי הקבוצה מגיעים ממקומות שונים בעולם. כל העובדות האלו מחזקות את מערכת ניהול התוכן להתפתח בצורה מעניינת ויעילה.
מערכת ניהול תוכן מסוג ג'ומלה היא מערכת ניהול הבנויה בקוד PHP וניתנת לשימוש חופשי תחת רישיון GNU רישיון ציבורי כללי. עובדה זו מעניקה לנו המפתחים נקודת פתיחה טובה ביותר ביחס לשאר מערכות הניהול שלא מתבססות על קוד פתוח. בניגוד למערכות ניהול תוכן שלא מבוססות על קוד פתוח, ג'ומלה מתפתחת כל הזמן בהתאם לצרכים של ציבור המשתמשים בה שהם גם המפתחים שלה, מדי פעם יוצאים עדכוני תוכנה הניתנים להתקנה בקלות.

מערכת ניהול תוכן ג'ומלה - מערכת מודולרית

אחד היתרונות הבולטים ביותר שיש למערכת ניהול תוכן בקוד פתוח על פני מערכות ניהול תוכן אחרות הוא עניין הגמישות ורמת הפתיחות לשינויים בקוד המקור ולפיתוחים על בסיס הקיים ללא צורך לפתח מחדש. אם ניקח לדוגמא מאפיין פופולרי שמגיע מובנה עם מערכת ניהול תוכן ג'ומלה, סקר באתר, ג'ומלה מספקת פתיחת שאלון פשוט עם מספר תשובות ולאחר מכן הצגת הססטיסטיקה של העונים על התשובה. את רכיב הסקרים הפשוט הזה ניתן לפתח למערכת סקרים מתקדמת עם סטטיסטיקות וחיתוכים על התשובות ואפילו מנגנון להסקת מסקנות.

מנגנון ניהול אתר במספר שפות

אם ג'ומלה היא מערכת מודולרית אז זה אומר שניתן להתקין רכיבים שפותחו באופן לא רשמי ורשמי ע"י מפתחי ג'ומלה שעונים כמעט לכל צרכי משתמשי האינטרנט הפופולרי בזמנינו. כמספר דוגמאות לפיתוחים מסובכים ויקרים שהפכו להיות פשוטים ביותר בזכות הקוד הפתוח והפכו להיות הרבה יותר זמינים בזכות מערכת ניהול התוכן ג'ומלה. רישום משתמשים, ניהול פרופיל משתמש באופן עצמאי, הקמת רשת חברתית, שיתוף וידאו, הקמת אתר לוחות, אתרים מסחריים, אתרי תדמית. הכל הפך להיות פשוט יותר.

אחד הרכיבים החזקים ביותר שפותחו עבור ג'ומלה הוא רכיב ניהול שפות באתר, באופן שלא נראה כמותו לפני כן במערכות ניהול תוכן, אין צורך לשכפל את האתר מספר פעמים כדי להראות תוכן בשפה אחרת. ע"י רכיב ניהול השפות שמותקן בנפרד ניתן לנהל את כל התוכן באתר כולל טקסטים, כותרות, תפריטים, תמונות. הכל ניתן לתרגם באופן פשוט ונוח.

. Posted in אתרים - מערכת ניהול תוכן