הדפסה
PDF

חנות באינטרנט

החלטת שאתה פותח חנות באינטרנט, שמעת שבאינטרנט עושים כסף טוב ואם עושים את זה נכון אפשר לחיות ממש לא רע גם בלי לעבוד דקה. אז נכון שאפשר לעשות כסף טוב ממכירות באינטרנט ונכון שצריך לחשוב היטב מה למכור ואיך למכור ולמי למכור אבל זה ממש לא נכון שעכשיו תשב בג'קוזי כל היום ותעשה פעולות חשבון של פלוס ועוד פלוס. כשפותחים חנות באינטרנט זה בעצם כמו לפתוח עסק רגיל, אני נוהג לתרגם את עולם המונחים האמיתי לעולם האינטרנט, אדם שלא יודע דבר וחצי דבר על מסחר אלקטרוני או חנות באינטרנט מעוניין לפתוח חנות, מה נאמר לו? אתה צריך לרכוש שטח אכסון - (תרגום: שטח מסחר) אתה צריך לרכוש דומיין, (תרגום: כתובת). וכדומה. הכי חשוב זה להבהיר שבעצם אין קיצורי דרך וצריך לעבוד ממש קשה כדי שחנות האינטרנט שלך תצליח.

חנות באינטרנט

מתאים לכל אחד? חנות באינטרנט זה לא עסק שמתאים לכל אחד. יש פה הרבה עבודה סיזיפית של שיווק באינטרנט שלפחות בהתחלה, אם אין לך תקציב גדול תצטרך לעשות בעצמך. זה אומר לכתוב הרבה תוכן שמתאים למוצרים שאתה מוכר, לכתוב תיאורי מוצר, לתחזק את החנות מבחינת מחירים ועדכונים. זה אומר לחזור ללקוחות בזמן ולטפל בהזמנות קיימות. האם אתה ערוך לכל זה?

מסחר אלקטרוני

טוב, יש לי את כל הידע אני רוצה להתחיל להפעיל אתר מסחר אלקטרוני, מה כדאי לקחת? מוצר מדף מוכן? להכניס את כל הדרישות שלי?  שאלה טובה, בדרך כלל למי שרק עושה את צעדיו הראשונים במסחר אלקטרוני מומלץ לקחת מוצר מדף מוכן שלא עולה על תקציב של 10,000 ש"ח. בדרך כלל מוצרי מדף אלו כגון OSCOMMERCE או מגנטו ואפילו ג'ומלה בשילוב וירטואמארט VirtueMart יעשו עבורך עבודה מצויינת. לכולם יש שליטה יוצאת מהכלל על סידור המוצרים בחנות לפי קטגוריות ותת קטגוריות. אפשרויות רבות של הצגת המוצר, תמונות המוצרים וכדומה. על התקציב הראשוני יש להוסיף תקציב שיווק האתר כדי להתחיל ולייצר תנועת גולשים אל חנות האינטרנט שלך.

חנות באינטרנט למביני עניין

אם לך זו לא הפעם הראשונה ואתה כבר שוחה ברזי המסחר האלקטרוני וניהלת בעבר חנות באינטרנט אחת או שתיים, אתה יודע מה אתה רוצה, אתה מבין שיש אלמנטים במוצרי המדף למסחר אלקטרוני שלא יושבים בדיוק של 100% עם הדרישות שלך מחנות באינטרנט. כל מה שאתה צריך זה לשבת עם מנהל הפרוייקט שלך וביחד תכתבו אפיון לחנות החדשה שתתאים בדיוק לצרכיך, שתתממשק לדוגמא עם מערכת ניהול המלאי שכבר יש לך, שלדוגמא תשלח לך הודעת SMS או אפילו משלוח פקס בכל פעם שיש הזמנת מוצר. חנות באינטרנט בשבילך זה לא עניין חדש, כדי להתמודד עם החזקים בשוק חייבים להשקיע.