הדפסה
PDF

מערכת ניהול תוכן - ג'ומלה

ג'ומלה, מערכת ניהול תוכן עטורת הפרסים מוכיחה את עצמה, שנה אחר שנה כמערכת הניהול הטובה ביותר והמקיפה ביותר הקיימת היום בשוק. מערכת ניהול תוכן מסוג ג'ומלה נועדה לספק את מירב הצרכים של המשתמש הפרטי החצי מקצועי. בעזרת ג'ומלה ניתן להגיע לתוצאות ברמה גבוהה ביותר ובעזרת האנשים הנכונים אפשר למתוח את ג'ומלה עד קצה גבול היכולת ואפילו יותר. איך זה קורה? ג'ומלה כתובה ב- PHP כמערכת ניהול תוכן ברישיון GNU קוד פתוח. שזה אומר בין השאר שהקוד פתוח לשינויים וניתן לעשות בקוד שימוש למטרות רווח או שלא למטרות רווח בתנאי שתהיה הכרה לכותבים המקוריים של הקוד הפתוח. עובדה זו שמה את ג'ומלה בראש טבלת מערכות ניהול התוכן הקיימות בעולם.

מערכת ניהול תוכן ג'ומלה

ג'ומלה, למרות השם המוזר שלה הצליחה להביא את מערכות ניהול התוכן לרמה חדשה וזאת בזכות הקוד הפתוח. עובדה זו אפשרה לאלפי מתכנתים מרחבי העולם להשתתף בפרוייקט רחב המימדים הזה שנקרא ג'ומלה ולתרום לקהילת המשתמשים אפשרויות הרחבה בלתי נדלות. כיום באתר ההרחבות של ג'ומלה ניתן למצוא מעל 3000 רכיבים הכוללים מודולים, קומפוננטות פלאג-אינים ותמיכה במספר לא מבוטל של שפות. אכן כן, קהילות ג'ומלה המקומיות תורמות ומתרגמות את מערכת ניהול התוכן לשפה המקומית כולל עברית, ההתאמה נעשית באופן אוטומטי ובחלק מהמקרים הגיון הניווט גם כן מתהפך מימין לשמאל וכל שאר המאפיינים של בניית אתרים בעברית.

בניית אתרים ג'ומלה

אז השתכנעתם שג'ומלה היא מערכת ניהול התוכן הטובה ביותר ועכשיו הגיע הזמן להוציא את התוכניות שלכם לפועל. כלומר להתחיל ללמוד איך משתלטים על הג'ומלה הזה או שפונים לחברה לבניית אתרים המתמחה בבניית אתרים ג'ומלה. זה הכל עניין של החלטה, כישרון, כסף וזמן. אם יש לך כישרון וזמן, נסה לעשות זאת בעצך, בניית אתר ג'ומלה זו משימה שניתנת לביצוע באופן עצמאי אבל צריך הרבה זמן השקעה ולא בטוח שהתוצאה תהיה משביעת רצון. אז מי שרוצה לבנות אתר לחברה, יכול לעשות זאת בעצמו. מי שחושב הלאה קצת יותר מקצועי ומהוקצע לא יעשה זאת לבד אלא ישקיע את כספו בחברה לבניית אתרים בג'ומלה שתכוון אותו ותוציא את תוכניות בניית האתר לפועל באופן מקצועי ומשביע רצון.

ג'ומלה בעברית

התחלתם להכנס לעובי הקורה ולאט לאט אתם מבינים שג'ומלה פותרת לכם הרבה בעיות וחוסכת לכם אלפי שקלים אבל מה קורה עם ג'ומלה בעברית? האם זה עונה על כל הצרכים שלנו? האם אנחנו יכולים להתקין על ג'ומלה את מערכת ניהול התרגומים ג'ומפיש ולצאת לדרך שמחים עם ג'ומלה? לא בטוח. אמנם ג'ומלה ישראל עושים נפלאה אבל מה קורה עם רכיבים שלא תורגמו ע"י ג'ומלה ישראל, עשינו אתר יפה ומצליח והגענו למסקנה שרכיב מסויים יתאים לנו באופן מדוייק לאתר אבל מה עשו אותו צוות מעצבים איטלקי שהקשר שלהם לג'ומלה בעברית הוא מקרי בהחלט. צריך התערכבות של חברה לבניית אתרים בג'ומלה שתוכל לקחת את הרכיב הזה ולהתאים אותו בדיוק לצרכים שלכם.

קידום אתרים ג'ומלה

טוב, אז השקענו כסף, הלכנו לחברה לבניית אתרים התמחה בג'ומלה, הוצאנו כסף לא מבוטל על תרגום רכיבי ג'ומלה לעברית אבל עדיין אין לנו מספיק כניסות לאתר מה עושים? אם אתם שואלים את השאלה הזו אז כנראה שלא נכנסתם לעובי הקורה ממש. בג'ומלה יש כלי לקידום אתרים מובנה בתוך מערכת הניהול. באמצעות הכלי הזה ניתן להגדיר לכל עמוד בנפרד את הכותרת שלו, מילות מפתח ותיאורים לכל עמוד, קובץ רובוטס ועוד. אלמנטים אלו אולי לא מהווים את הקידום של האתר בפועל אך בהחלט זה הבסיס (כמובן בתנאי שיש באתר תוכן איכותי ורלוונטי) למציאת האתר שלך במקומות ריאליים בתוצאות מנועי החיפוש.