הדפסה
PDF

מערכת ניהול תוכן - דרופל

דרופל היא מערכת ניהול תוכן PHP המבוססת על קוד פתוח ופועלת ברישיון GPL. בדומה לג'ומלה ואחרים עם מערכת ניהול תוכן דרופל ניתן לנהל את תוכן האתר ביעילות ובנוחות. לדרופל קהילת מפתחים גדולה ברחבי העולם שלא מפסיקים לייצר הרחבות ומודולים נוספים על מנת לתחזק את מערכת הניהול ולייצר יותר פתרונות ליותר משתמשים. מה שמייחד את מערכת ניהול תוכן דרופל זה האוריינטציה הטבעית שלה לתמוך באפליקציות מבוססות קהילה וחברה. למה הכוונה? כאפשרות מובנית בבסיס התוכנה ניתן לבנות בקלות פורטלים של רשת חברתית, אתרי פורומים, בלוגים ואתרים אישיים, גלריות תמונות, התקשרות ישירה בין שני מחשבים לשיתוף קבצים וכדומה.

 

דרופל - מסחר אלקטרוני

אמנם זו לא הבחירה הטבעית אבל ניתן בהחלט להפוך את דרופל לחנות באינטרנט שמתפקדת בצורה יפה מול מערכות מתחרות כמו וירטואמארט אצל ג'ומלה. באמצעות התקנת סדרת מודולים רבי עוצמה דרופל הופכת למערכת מסחר אלקטרוני שבה אפשר לנהל מכירות פומביות, קנייה בתשלומים, הסטוריית הזמנות של לקוחות, ניהול מלאי מלא כולל קטגוריות ותת קטגוריות וכדומה.

 

בניית אתר דרופל

כיום קיימות אלפי הרחבות לדרופל ועזרים רבים יהפכו את אתר הדרופל המינימלסיטי משהו לאתר חי ושוקק. בניית אתר בדרופל מיועד למי שהתנסה כבר פעם במערכת ניהול תוכן כזו או אחרת וזו בשל הסיבה שמערכת ניהול התוכן לפחות מהצד המנהל אינה ברורה מאיליה ויש לתת מחשבה לפני שקופצים למים הקרים. לאחר שלמדתם לשחות זה הופך להיות נעים ופשוט, כל כך פשוט שאת כל האתרים הבאים שתבנו, תרצו לעשות עם דרופל.