שיתוף בפייסבוק

מערכת ניהול תוכן

כל חברה רצינית קטנה וגדולה וגם פרילנסרים העוסקים בתחום בניית אתרים חייבים להעניק גם מערכת לניהול תוכן. לפני כ-10 שנים האתרים נבנו ב-HTML פשוט ומי שרצה לעדכן את האתר היה צריך ללמוד את שפת העיצוב או לקרוא לוובמסטר שיעשה בשבילו את העבודה. היום כבר לא בונים אתרים ללא מערכת ניהול תוכן, זה מגיע כסטנדרט וקיימים סוגים שונים של מערכות ניהול תוכן לאתרים.

באפה מולטימדיה אנו משתמשים בעיקר במערכות ניהול תוכן המבוססות על קוד פתוח כמו ג'ומלה, דרופל, PHPBB, ועוד מערכות פחות ידועות. היתרון הגדול ביותר של מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח הוא שהיא גמישה לשינויים ברמת הקוד. כלומר אפשר ממש לבוא ולומר, המערכת הזו היא באמת ידידותית למשתמש אבל אני רוצה שכשאני כותב מאמר חדש הוא יופיע אוטומטית בעמוד הבית.

אנו משתמשים בעיקר בג'ומלה כפלטפורמת הפיתוח הבסיסית שלנו, לשימוש בג'ומלה יש מספר יתרונות חזקים על פני מערכות ניהול תוכן אחרות:

  • ג'ומלה היא מערכת ניהול תוכן בקוד פתוח המבוססת על קוד PHP מה שמאפשר גמישות מירבית בפיתוח רכיבים חדשים או הרחבה של רכיבים קיימים.
  • לג'ומלה יש כותבים רבים התורמים לפיתוח המערכת והאפליקציות השונות שניתן להתקין על המערכת, היום ניתן בקלות יחסית להקים אתרי אינדקס או רשתות חברתיות המבוססות על רכיבים שפותחו במיוחד לג'ומלה.
  • הגיון הניווט בהפעלת ג'ומלה הוא פשוט ונוח, אין צורך לדעת מחשבים או להבין בתכנות כדי לתחזק את האתר שלך, במספר קליקים על העכבר ניתן להכניס תוכן חדש, לפתוח מדורים חדשים להעלות תמונות ולקבוע טקסטים כקישורים לאתרים חיצוניים או דפים פנימיים בתוך האתר.
  • עריכת טקסט במערכת הניהול קלה כמו עריכת מסמך וורד, באמצעות פיתוח של עורך הטקסט ברירת המחדל של ג'ומלה, ניתן להגיע לקלות מירבית של עריכת טבלאות, הכנסת תמונות מהמחשב ישר לתוך המאמר, הכנסת פלאש, עוגנים, צבעים, עורך הטקסט המשופר הוא מקיף ונותן פתרון אמיתי לעריכת טקסט באמצעות מערכת ניהול תוכן.
  • למערכת ניהול תוכן ג'ומלה יש גם תפקיד חשוב נוסף והוא ביכולות המובנות בקידום האתר. ניתן להגדיר לכל עמוד בנפרד מילות מפתח, תיאור העמוד, כותרת העמוד, קובץ robots.txt, לינקים ידידותיים למנועי חיפוש ולא שורה ארוכה של סימנים (זה גם נוח למשתמש). ואלה רק אפשרויות ברירת המחדל, ניתן להרחיב את אפשרויות הקידום ולהגיע לרמה גבוהה של ניהול הקידום באתר.
עם סיום בניית האתר מתקיימת פגישת הדרכה במשרד הלקוח או בביתו על מנת שנוכל לעבור על כל האפשרויות שיש במערכת הניהול, איך בעצם לנהל את האתר, להכניס תוכן חדש ולעדכן תוכן קיים. זו פגישה שאורכת בדרך כלל כשעה וחצי במהלכה נלמד את מערכת ניהול התוכן על בוריה. 

צור קשר